Jdi na obsah Jdi na menu
 Dnes si budeme povídat,

PROČ SE VĚNOVAT SEXU

Lidé s velkou frekvencí sexu se dožívají vyššího věku.
 Lidé s velkou frekvencí sexu se dožívají vyššího věku.  Ať se vám to líbí, či nikoli, z lékařského a psychologického pohledu sex neslouží pouze k plození, ale má mnohem hlubší význam. Britští lékaři sestavili osmnáctku důvodů, proč si sex s partnerem užívat a proč se mu věnovat často. Lidé s nedostatkem sexu stárnou a umírají dříve, mají více zdravotních komplikací a jsou psychicky v horší kondici.
 1. Rovnováha našeho mentálního a emocionálního zdraví je ovlivněna sexem. Abstinence podle lékařských záznamů působí často úzkosti, paranoiu a deprese. Pokud člověk trpí lehkými formami depresí, může být sex výborným lékem. Uvolňují se při něm do těla endorfiny, které snižují stres a vyvolávají pocit euforie.
 2. Sex je nejlepší kosmetikou. Při sexu ženské tělo produkuje dvojnásobek hormonů estrogenů, které pomáhají udržovat vlasy lesklé a pokožku jemnější.
 3. Desetiletá irská studie sledující tisícovku mužů středního věku prokázala, že pravidelný sex prodlužuje život. Muži stejného zdravotního stavu a věku mající častěji orgasmy se dožívali vyššího věku a méně často je postihla předčasná smrt.
 4. Při pocení během sexu se čistí kožní póry, snižuje se riziko rozvoje dermatitidy a pleť se rozjasňuje.
5. Při sexuálním dovádění tělo spaluje více energie a hubne. Při jednom sexuálním dovádění lze spálit až 200 kalorií, které odpovídají patnáctiminutovému běhu.
 6. Sex posiluje svaly, tedy pokud se při sexu střídají polohy. Je to každopádně mnohem příjemnější forma posilování.
7. Aktivním přístupem k sexuálnímu životu člověk zvyšuje svoji atraktivitu pro okolí. Vysoká sexuální aktivita zvyšuje produkci feromonů – látek, které přitahují opačné pohlaví.
8. Sex zlepšuje citlivost našich smyslů, zvláště čichu. Po orgasmu se do těla vyloučí velké množství hormonu prolaktinu, který podpoří vývoj nových olfaktorických buněk v mozku.
 9. Sex je také výborným lékem na různé bolesti. Je až desetkrát účinnější než valium. Zvláště před orgasmem vzroste hladina oxytocinu až pětkrát a předurčuje masivní uvolnění endorfinů. Tyto hormony tiší bolest, ať už mírnou bolest hlavy nebo artritidu či migrénu.
 10. Při pravidelném líbání partnera se zlepšuje stav ústní dutiny. Líbání stimuluje slinění, které čistí zuby a zlepšuje kyselost v ústech.
11. Dobrý sex a orgasmus omezuje podráždění nosu a rýmu. Je přirozeným antihistaminikem, takže omezuje symptomy astmatu, senné rýmy a alergií.
12. Při pravidelném sexu klesá rovněž hladina cholesterolu v krvi a upravuje se poměr špatného a dobrého cholesterolu.
 13. Při sexu se uvolňují do těla estrogeny, které chrání ženské srdce a z dlouhodobého hlediska mohou být také prevencí alzheimerovy choroby a osteoporózy. Zatímco testosteron zase posiluje kosti a svaly.
14. Sex posiluje srdce, ale působí blahodárně především na krevní oběh, posiluje cirkulaci v mozku.
15. Sexuální aktivity snižují riziko nachlazení a onemocnění chřipkou. Dva pohlavní styky týdně zvýší hladinu immunoglobulinu A v těle o třicet procent, dojde tak k posílení imunity. 16. Sex posiluje schopnost ovládat močový měchýř. Při pohlavním styku dochází k posilování svalů pánevního dna, které ovládají průtok moči.
17. Orgasmus působí také jako výborný lék na nespavost. Mohou za to opět hormony, které se při něm vyloučí do těla a uspí ho.
 18. Sex je prevencí rakoviny! Vysoká frekvence ejakulace a sexuální aktivity snižuje riziko onemocnění rakovinou prostaty ve vyšším věku. Při dvaceti ejakulacích měsíčně se sníží hrozba o 14 procent, při vyšší měsíční frekvenci ejakulace pak až o 33 procent.

PÁNOVÉ POZOR, PITÍ PIVA POTLAČUJE ZÁJEM O SEX,
A VAŠÍ POSTAVĚ TAKÉ MOC NEPROSPĚJE.