Jdi na obsah Jdi na menu
 

Odhalte lži své partnerky


Nevěříte své partnerce, máte pocit, že před vámi něco skrývá? Nechte si poradit od psychologů!
Nebojte se, neženeme vás do žádné ordinace, kde byste se museli zpovídat někomu cizímu. Stačí, když si osvojíte několik terapeutických triků, pomocí nichž snadno rozlišíte pravdu od lži.
Při lhaní totiž dochází k některým fyziologickým jevům, které lze jen velmi těžko potlačit. Na jejich vyhodnocování pracují také moderní detektory lži. Na co si tedy musíte dát pozor?

1. Odezírejte z jejích rtů

Sledujte, jestli si vaše partnerka nápadně nekouše nebo neolizuje rty nebo jestli namáhavě nepolyká sliny. Při lhaní dochází ke stažení právě těch svalů, které se podílí na polykání. Ze stejného důvodu vzniká také pocit suchých úst.

2. Nenechte ji povrchně žvanit

Zaměřte se na to, jestli její slova dávají smysl a jestli je její řeč souvislá.

 • Mluví pořád kolem dokola a přitom neříká nic podstatného?
 • Na otázku odpovídá další otázkou …?

Věřte, že tak získává čas, aby si mohla v hlavě připravit novou lež. Jakmile začne jednou lhát, bude ve svých lžích pokračovat dál a dál. V té chvíli byste z ní měl dostat co nejvíce detailů, bombardujte ji různými podotázkami, jedině tak ji můžete přinutit mluvit pravdu.

3. Sledujte její mimiku, tón a tempo řeči

Naslouchejte jí pozorně. Každý záchvěv v její tváři nebo zvýšený tón mohou znamenat něco špatného. Dělá dlouhé pomlky během řeči? Možná, že je potřebuje k tomu, aby si vymyslela nové souvislosti.

Náhlé přívaly řeči, které nebude moci zastavit, až zůstane téměř bez dechu, také svědčí o černém svědomí a nepřesvědčivosti jejích slov.

4. A co její ruce?

Lháři schovávají své ruce – buď za svá záda nebo si je překříží. Pokud má vaše partnerka ve lhaní už nějaké zkušenosti, bude vědět, jak své nervózní ruce lépe ovládat. Budou volně viset podél jejího těla nebo si je položí na stůl.

5. Oči ji prozradí – zabodněte se do nich!

 • Tvar očních panenek patří mezi nejspolehlivější detektory lži. Pokud lže, budou její panenky rozšířené.
 • Předtím, než začne lhát, neuhne pohledem. Jakmile bude lež venku, začne rychleji mrkat. Frekvence mrkání může být až 8krát vyšší než normálně.
 • Pohled směřující dolů nebo do boku a mírně přivřená víčka jsou také znakem lži.
 • Odhalte lži své partnerky

  • NEJČASTĚJŠÍ DIETNÍ OMYLY

   Je pravda, že lidé, kteří drží nejrůznější diety, přijímají ve skutečnosti ještě více kalorií?Odborníci říkají “ano”! Všem radí, aby se více než na samotnou dietu, zaměřili na své každodenní návyky, které pravděpodobně souvisí s jejich nadváhou.

   Nesprávné diety nadělají více škody než užitku!

   Diety mají neblahý dopad na vaše stravovací návyky. Mohou zvyšovat touhu po jídle až do takového extrému, že sníte, na co přijdeme.

   Lžička sem, lžička tam...

   Většinou si ani neuvědomujete, kolik kalorií denně přijímáte. Jedna lžička salátového dresinku navíc přidá 75 až 100 kalorií, lžička másla navíc 102 kalorií a pytlík brambůrek až 162 kalorií.

   Mezi špatné návyky, které brání v úspěšnosti naší diety patří

   • ujídání jídla během vaření
   • šálek kávy každé ráno
   • dojídání zbytků jídla po dětech
   • pití velkého množství vína

   6 největších omylů

   Nadbytečných kalorií se můžete zbavit stejně tak rychle, jako jste je přijali. Stačí, když se budete řídit následujícími radami.

   Rada č. 1: Nehltejte!

   Nespěchejte! Za nejrychleji „vyblýskaný“ talíř vás nikdo neodmění. Tedy pokud nejste účastníkem soutěže v pojídání „knedlíků“. Vzhledem k tomu, že jste se začetli do tohoto typu článku, to ale pravděpodobně nebude váš případ.

   Nabitý pracovní program vás nutí jíst rychle a často také v nezdravém prostředí.si jídlo vychutnali a abyste včas poznali, kdy máte dost, a zbytečně se nepřejídali. Na jídlo byste si ale měli nechávat dostatek času, abyste

   Rada č. 2: Méně jídla neznamená méně kalorií!

   Zkuste jíst alespoň 3 jídla denně. Začněte ráno zdravou snídaní. Snídaňové menu vybírejte obezřetně. Nízkokalorický muffin může obsahovat až 400 kalorií, proto experti doporučují raději vajíčko, krajíc chleba a sklenici 100% džusu. Po takové snídani (obsahuje 250 kalorií) budete určitě zasyceni až do oběda.

   Rada č.3: Nepijte sladké nápoje!

   Alkohol, káva s cukrem a smetanou, slazené džusy a perlivé nápoje mohou výrazně zvýšit denní příjem kalorií. Americká studie dokázala, že více než 21 % celkového příjmu kalorií pochází z nápojů. Místo zmíněných nápojů byste měli pít čistou vodu, odstředěné mléko, neslazený čaj, zeleninový džus a v menším množství také 100% ovocný džus.

   Rada č. 4 : Nejezte velké porce jídla!

   V restauracích se podávají příliš velké porce jídla. Podle tohoto vzoru si pak připravujete jídlo i doma.
   Abyste měli denní příjem jídla více pod kontrolou, začněte jíst z menších talířků a misek a vždy na talíři kousek nechte.

   Rada č. 5: Nepoužívejte nezdravé přísady!

   Tím, že veškerou svou pozornost věnujete výběru hlavního jídla, často zapomínáte na to, jaké přísady dané jídlo obsahuje. Různé přísady do salátů a dresinky mohou obsahovat více kalorií než samotné jídlo. Salát s kalorickým dresinkem, salámem, smetanou nebo sýrem rozhodně nepatří do dietního jídelníčku.

   Upozornění: Nenechte se zmást zavádějícími jídelníčky ve fast foodech. Tady může grilované kuře nebo salát obsahovat více kalorií než hamburger.

   Rada č. 6 : Nejezte u TV!

   Při sledování TV jídlo nekontrolovatelně přechází z vašich rukou přímo do vašich úst, až je talířek, miska nebo pytlík zoufale prázdný. To, že jste se přecpali, zjistíte bohužel až v posteli.

   Zkuste se odnaučit tento zlozvyk. Nejenže, se vám bude mnohem lépe spát, ale zároveň výrazně snížíte denní příjem kalorií.